•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
החלפת קישורים איכותית לפי נושא
 


ביטוח חובה לרכב - היסטוריה

  ביטוח חובה לרכב - היסטוריה

עד לשנת 2006 היה נהוג לשלם על ביטוח חובה לרכב מחיר אחיד בכל החברות.בדרך כלל היה נהוג לרכוש ביטוח דרך סוכן הביטוח.

החוק חייב לבצע ביטוח זה על-פי קריטריונים ברורים וקבועים, על כן  המחיר נשאר אחיד וללא שינוי מחברה לחברה.

כאשר נהג בה לרכוש ביטוח חובה לרכב היו מציעים לו נציגי המכירות  והסוכן ביטוח נוסף ביטוח צד ג', ביטוח מקיף , ומקביל לביטוח חובה לרכב.

היום ששוק ביטוח רכב גדל וצמח, ודרכי הגישה לקבלת הצעות מחיר מהירה  וקלה וכדי שנשווה מחירים ופרמטרים לביטוחים שהחלטנו לרכוש.

 

ביטוח חובה לרכב – הקידמה

במרץ 2006, יצאה הודעה לציבור מהאגף לשוק ההון, תחת הכותרת "פיקוח על תעריפים בענף ביטוח רכב חובה" בו הוצגו תקנות חדשות.

עד אז תמחור ביטוח חובה לרכב היו מבוססים על דרישת החוק בלבד, והמחיר לביטוח חובה לרכב היה אחיד בכל החברות. הקדמה בהתקנות החדשות גרמה לרפורמה בשוק ביטוחי הרכב  שהחלה בשנת  2006 , מה שבעצם צמצמה את רמת הפיקוח על תעריפי ביטוחי החובה לרכב, ובכך התאפשרה תחרות חופשית בין חברות הביטוח השונות,

זאת אומרת שהשוק של ביטוח חובה לרכב נפתח למסחר, שוק ביטוחי הרכב עבר שינויים רבים אשר הובילו לעליה במחירים, עליה זו אינה מפוקחת על ידי הרשויות, והשיקול לגבי ביטוח חובה לרכב נהפך לחלק מהשיקול של בחירת חברה לביטוחים הנוספים הקיימים בשוק, כגון צד ג' וביטוח מקיף.

אומנם אין חובה לרכוש את מטריית הביטוחים אצל חברה אחת אבל בדרך כלל יציעו לנו החברות דילים הכוללים ביטוחים נוספים. כגון ביטוח החובה במסגרת חבילה עם ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף.

 

ביטוח חובה לרכב – כיצד נקבע התעריף ?

עוד באותה שנה הוציא משרד האוצר מסמך נוסף ובו פרמטרים ברורים ומדויקים לקביעת תעריפים לביטוח החובה לרכב. מסמך זה מעודד את הלקוחות לבצע השוואת מחירים , לכן פרסם משרד האוצר באתר האינטרנט שלו מחשבון לתעריפי ביטוח חובה לרכב, מחירון זה הוא כל כך חשוב לנו.

שהרי ההפרש בין מחירי הביטוח בחברות השונות יכולים לנוע עד כדי מאות שקלים. לכן צריך להשוות מחירים  למען חיסכון בהוצאות.

בנוסף  פרסם המשרד מדדים לקביעת תעריף הביטוח - הפרמטרים המותרים בשימוש הם:

נפח המנוע, מין הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב בדרך קבע, גיל הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב בדרך קבע, ותק רישיון הנהיגה של הנהג הצעיר ביותר הנוהג ברכב בדרך קבע, מספר תביעות קודמות בשלוש השנים האחרונות של כל הנוהגים ברכב בדרך קבע, מספר שלילות רישיון נהיגה בשלוש השנים האחרונות של כל הנוהגים ברכב בדרך קבע, הימצאות כריות אויר ברכב.

אנו ממליצים לבצע השוואת מחירים , בדקו את הפרמטרים החברות השונות, שימו לב לא כל החברות משתמשות בכל הפרמטרים שכתבנו לעיל, 

. בהצלחה במציאת המחיר הטוב בשבילכם לביטוח חובה לרכב.