•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
החלפת קישורים איכותית לפי נושא
 


הפחד שיש לכל אחד מאתנו מהמוסך

המוסך הוא מקום מפחיד לאנשים אשר אינם מבינים במכונאות וכל הגהה שיוצאת מפיו של המכונאי גורם לנו לפקפק באמינותו וכל זאת נובע מאי הבנה ופחד שירמו אותנו.

כולנו שמענו על סיפורים בהם אמרו ללקוח שהחליפו לו חלק מסוים באוטו ואז התברר כי למעשה לא הוחלף כלום והמוסכניק המציא תקלה שלא הייתה כלל ומשך סתם כסף.

סיפורים הלו מהדהדים בראשם של רבים המגיעים בחוסר חשק ורצון למוסך לטיפול שיגרתי או לתיקון תקלה ואינם יודעים מרגוע, איך יודעים אם המוסכניק מרמה אותנו? ואיך מונעים מצב שכזה?

איך למנוע מצב בו המוסכניק עובד עלינו?

ישנם מספר דברים שאנו יכולים לעשות בכדי להימנע , קודם כל נגיע למוסך עליו שמענו רק המלצות חמות מחברים קרובים ומשפחה, כאלו שלא ירצו לשלוח אותנו לנוכלים והם עצמם מטפלים במוסך ורק לאחר שקיבלנו המלצות על מוסך שכזה נגיע לטפל אצלו.

אם יש לכם אדם קרוב אשר מבין במכונאות ברמה טובה, בקשו ממנו להתלוות אליכם בביקורכם הראשון במוסך ובקשו ממנו להתערב בכל מה שהמכונאי אומר בכדי להראות שיש כאן אדם שמבין והאופציה שיסדרו אתכם תקטן מחשש שתתגלה!

ישנם אנשים אשר לוקחים יום חופש בזמן שרכבם הולך לטיפול או תיקון במוסך ויושבים על ראשו של המוסכניק תוך כדי הצגת שאלות נוקבות והבהרות על כל פרט ופרט אשר הוא עושה, אך זאת גם סכנה.. מכיוון ואתם יכולים לעלות למוסכניק על העצבים ובמקום למנוע מצב בו אומר לכם המוסכניק כי החליף לכם חלק כאשר למעשה הוא לא החליף , הוא עלול להחליף מספר חלקים שלא בתוך היה צריך להחליפם רק מתוך עצבים אליכם.

לכן לא מומלץ להציק יותר מידי למוסכניק אלא רק להראות נוכחות במקום ולדאוג להיות בקשר טלפוני עם אדם המבין במכונאות בכדי שיסביר לכם על הטיפול אותו עושה המוסכניק וייתן לכם פרופורציות לגבי המחיר הסביר שצריך לשלם לכזה טיפול.

עבור אנשים העובדים עם מכוניותיהם כמו נהגי מוניות למשל, טיפול במוסך הוא מעבר לטיפול ברכב, אלא טיפול בעסק וכל פגיעה כלכלית או אי מקצועית של המוסך יגררו אחריהם הפסדים כספיים גדולים של בעל הרכב ולכן בדרך כלל בעלי המוניות ורכבי העבודה הולכים למוסכים האמינים ביותר מתוך ניסיון של שנים, חפשו אחר נהגי מוניות או רכבי הסעות אחרים ושאלו אותם היכן כדאי לטפל ברכב.