•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
החלפת קישורים איכותית לפי נושא
 


יעוץ ארגוני יכול להציל את העסק שלך

 

יזמים רבים מתמודדים עם קשיים ולרוב מעדיפים לפתור אותם לבד.
כאשר מציעים להם חברים קרובים או בני משפחה לקחת ייעוץ עסקי להכוונה, הם מיד נעמדים על שתי רגלייהם האחוריות "ייעוץ עסקי לעסק ??? מי צריך יועץ כזה?!?! עד עכשיו היה אחלה בלי יועץ. עד עכשיו לא התייעצתי עם אף אחד ותראה לאיפה הגעתי... אני סומך על עצמי ועל תחושתיי ואף אחד לא יתן לי עצות כמו שאני מייעץ לעצמי". " למה שאני אוציא כסף על  מה שאני כבר יודע לעשות בעצמי. הוא לא מכיר את העסק כמוני, הוא לא מבין את השוק כמוני, את הלקוחות כמוני ובכלל... מה הוא יודע...", "עד היום תחושות הבטן שלי הביאו אותי רחוק, האינטואיציה שלי דחפה אותי כל כך גבוהה והכל הלך חלק... אז יש לי קצת קשיים, אני אפעיל שוב את תחושות הבטן שלי ואפתור אותן מייד"...
 
זכור!!! החלטות מהירות המגיעות מהבטן סופן שיגרמו לנזק גדול... אפילו לסגירת העסק. 
אכן... כשפתחת את העסק עבדת רק מהבטן... עובדה!!! זה הצליח!!! אך מה שהצליח בפתיחה כשאתה לבד ללא עובדים, כשההוצאות שלך לא גדולות לא יעבוד תמיד. חוסר הצלחהעכשיו משמעותו ההשלכות על עובדים שעובדים תחתיך ואף על עסקים רבים שסיפקו לך סחורה או נתנו לך שירות והכי חשוב חוסר הצלחה עכשיו ישליך על העסק שלך שכבר גדל והפך להיות משהו אחר, עסק שנתת לו שנים של השקעה ובשניה אחת הכל יכול לרדת לטמיון. 
בדוק כמה מייעצים יש ליזמים שבמשך שנים בנו יזמויות לתפארת. בדוק האם הם ממשיכים לעבוד מהבטן או שכבר החליפו את הבטן עם סטטיסטיקות, יועצים ומנכ"לים מקצועיים. במהרה תגלה שדווקא אלה אשר למדו מהנסיון, דווקא הם מקיפים את עצמם בהכוונה ומסקנות של אחרים, גם אם משמעות הדבר, החלטות שיהיו מנוגדות לתחושות הבטן שלהם. בסופו של יום, גם אם אותם מליונרים  יחליטו מהבטן, תמיד יוכלו להעמיד מול החלטתם את מסקנות הסובבים אותם ויהיו מוכנים לתוצאות אם החלטתם תיכשל. בנוסף תהיה להם היכולת להבין משמעות של כישלון כזה, ובנוסף היכולת להתמודד עם הכישלון, כי יועציהם חזו להם מראש את ההשלכות של כישלון שכזה. כך בקלות ניתן לחזור אחורה ולפחות לתקן במקצת נזקים שיגרמו, לאחר החלטהכזו שבאה מ"הבטן". 
אולם מי שפועל לבד, כי הוא "הכי מבין" או כי "אף אחד לא מבין כמוהו" בסופו של יום יפול גם אם לא מיד ויצטרך להתמודד לבד עם הנפילה ולעיתים כתוצאה מכך, יצטרך לוותר על עסק חייו. את כל זה יכול היה למנוע לו רק התייעץ, לו רק שמע דעות אחרות או מסקנות אחרות, שהיו מונעות את עוגמת הנפש. 
אל תחכה לנפילה או לבעיות שיטרידו בלילות בלי שינה. קח לך ייעוץ עסקי לעסק...אפילו פגישה אחת בשבוע. שוחח עם היועץ, ספר לו על החלטות שעשית ועל כאלה שאתה מעוניין לעשות. ספר לו על השאיפות שלך, איך הייתה רוצה שיראה העסק שלך בעוד כמה שנים. שמע את דעתו, אולי תמצא שאתה קרוב לכך יותר ממה שחשבת. 
תן לבטן שלך סיוע, ותגלה שהיא כואבת לך פחות בהרבה כשתחליט החלטות בעתיד.