•  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
החלפת קישורים איכותית לפי נושא
 


רכיבה על סוסים:

 

רכיבה על סוסים:

 

בשונה מטיולי סוסים אשר מסקרנים חובבנים וביניהם אנשים אשר מתנסים לראשונה ברכיבה על סוסים, ישנם אנשים שמעוניינים ללמוד את התחום בצורה מקצועית וחשוב לדעת כי רכיבה על סוסים מכילה 2 סגנונות שונים – סגנון מערבי וסגנון אנגלי.

הסגנונות השונים ברכיבה על סוסים:

האוכף המערבי הינו רחב יותר, ומסיבה זו נוח יותר לישיבה ולדעת ציבור הרוכבים מעניק הרגשה של בטחון יותר מהאוכף האנגלי נהוג להשתמש באוכף זה לטיולי סוסים.

בסגנון הרכיבה המערבי קיימים שתי תחומים, ה "ריינינג" ובה הרוכב מוביל את הסוס לסדרה של תרגילים קבועים, ביניהם יבצע הסוס עצירה במקום, הסתובבות על רגל ציר, החלפות רגליים, ומעגלים כאשר תוך כדי הסוס יהיה במצב דהירה מהירה ובדהרה איטית. תחום נוסף בסגנון במערבי נקרא "רודאו" שזהו ספורט שמקורו בספרד ובמקסיקו מטרת ספורט זה היא להחזיק מעמד על גבו של הסוס הפראי כתשע שניות באמצעות חבל הקשור לצוואר הסוס כשיד אחת אוחזת בו.

האוכף האנגלי מאופיין במשקלו הקל, ללא ידיות אחיזה ובעל שטח ישיבה קטן, אוכף זה לא מתאים לטיולי סוסים.

בתחום האנגלי ישנו סגנון רכיבה שנקרא "דרסז'" היא תחרות בה הרוכב נדרש לבצע רצף של תנועות שונות ולנהל מעבר נכון ביניהם דבר המהווה למעשה ריקוד אומנותי.          תחום נוסף בסגנון האנגלי הוא מרוצי סוסים כאשר הרוכב על הסוס כורע על אוכף קל משקל בכדי להפריע לסוס כמה שפחות הסוסים שמשמשים לרכיבה זו הם גדולים ומהירים והם מהגזעים המתאימים לכך כגון: גזע הטורוברד, והגזע הערבי.

 אוהבי טיולי סוסים:

אף על פי שרוכבים רבים התחילו עם האוכף האנגלי מומלץ לרוכבים מתחילים להתחיל עם האוכף המערבי, בעיקר לחובבנים או זוגות אשר מחפשים טיולי סוסים לשם האטרקציה החד פעמית.

לרוכבים המעוניינים בטיולי סוסים מומלץ להתחיל בחוות סוסים שמספקות מנחה מקצועי בעל ניסיון רב והיכרות עם הסוסים אשר הוא עובד איתם, ובשל כך ידע להתאים את הסוס לרוכב מדריך זה יספק את כל הידע הנדרש על מנת להוציא את המרב מהחוויה בטיול סוסים ובכדי שהרוכב יחווה חוויה בצורה מושלמת, ובנוסף מדריך במצב יוצא דופן ידע לתת את המענה בשטח.