מאחר ואתם בתחילת דרככם, לא בטוח כי תדעו לזהות את הסוכנים החאפרים. איך בכל זאת תוכלו לזהות אותם?

1.הסוכן חסר ניסיון? שקלו היטב את צעדיכם

הדבר האחרון שתרצו לגלות על הסוכן שלכם הוא שהוא חסר ניסיון. ישנה חשיבות אדירה לניסיון הסוכן, ואותו ניסיון הוא זה המאפשר לו לקבל בעבורכם החלטות מקצועיות נכונות, לשלוח אתכם לאודישנים הנכונים ולקשר אתכם עם אנשי המקצוע הטובים ביותר. סוכן ללא ניסיון נמצא בנקודת פתיחה כמו שלכם, כך שאין לו באמת ערך מוסף שהוא יכול לתת לכם. הסוכן לא מוכן לחשוף בפניכם את הרזומה המקצועי שלו? הודו לו והמשיכו לחפש.

2.חוסר זמינות וחוסר סבלנות? סכמו את הפגישה איתו

הסוכן יהפוך תוך זמן קצר לחבר הכי טוב שלכם – זה שיעודד אתכם לאחר שלא צלחתם אודישן, וזה שיחגוג אתכם בקול גדול בעת שתקבלו תפקיד נחשק. אתם מגלים כי הסוכן אינו זמין ומסנן טלפונים, בעת שהוא עונה לכם הוא קצר וחסר סבלנות ובפגישות שלכם הוא עסוק יותר בטלפון מאשר בכם? כדאי בהחלט שתחפשו סוכן אחר – קשוב, מכיל ומסור יותר.

3.הסוכן מבטיח לכם שמחר תקבלו אוסקר? התרחקו ממנו

אף סוכן מקצועי לא יבטיח לכם שתהפכו מחר לדבר החם הבא, ואף סוכן גם לא יתחייב בפניכם שבעוד עשר שנים תחזיקו ביד אוסקר. בעת שאתם מזהים כי סוכן השחקנים רק עסוק בלרקום עבורכם חלומות ולא לדבר אתכם בשפת המציאות, דעו כי מדובר בחאפר. העריכו את הסוכן ככל שהוא יותר אמין, מדבר בגובה העיניים ומציג בפניכם את הסיכונים והמחיר שיש לקחת עם היציאה לדרך.

4.הסכם דרקוני שלא משקף את הענף

אתם נדרשים לחתום על חוזה שהטון בו יותר שלילי מאשר חיובי, שדמי הניהול המצויינים בו לא הגיוניים וכי נקודת היציאה שלכם מההסכם תהיה רלוונטית רק בעוד 15 שנים? תודה, לא. תנאי ההסכם צריכים להיות מקובלים על שני הצדדים, תוך מתן כבוד מלא אליכם כשחקנים.

5.הסוכן לא מתחייב לאודישנים? חפשו סוכנות אחרת

אמנם הסוכן לא יכול להתחייב בפניכם כי תצלחו אודישנים, אך הוא בהחלט יכול להתחייב בפניכם כי הוא יפנה אתכם אל אודישנים התואמים את השאיפות המקצועיות שלכם והרזומה שלכם. במידה והסוכן רק אומר כי "כבר יהיה בסדר", דעו כי מדובר בחאפר ולא באיש מקצוע שכדאי לעבוד מולו.


דילוג לתוכן