אינדקס יועצי מס
יועצי מס הם אנשים אשר עוסקים במתן ייעוץ בנושאים של מיסים, מסייעים במילויי דוחות וטפסים שנועדו להגשה לרשויות המס הקיימות ובייצוגם של נישומים בפני רשויות המס של המדינה. כשם שעורכי הדין מתמחרים את השירותים אותם הם מעניקים בצורה שונה, כך גם עושים יועצי המס. רואה חשבון מוסמך ברוב המקרים ידרוש מלקוחותיו שכר טרחה גבוה יותר, אך קיימים גם יועצי מס בעלי וותק רב שנים או התמחות ספציפית נוספת שידרשו שכר טרחה גבוה יותר משל רואה החשבון. קיימת האפשרות לקבוע שכר טרחה קבוע אשר נקבע מבעוד מועד והטומן בתוכו את כלל הטיפולים הדרושים ללקוח, אך שכר הטרחה שיקבע מורכב בדרך כלל מחישוב של מספר שעות העבודה הנדרשות. תשלום על שעת יעוץ תעלה ללקוח בטווח של חמש מאות שקלים ואף יכולה להגיע לאלפי שקלים. התעריפים משתנים בהתאם לשכירים מול ארגונים, לגודל הארגון והיקף פעילותיו הכספיות, כשם שההשקעה משתנה ביניהם.  כדאי לזכור כי עלות גבוהה לא בהכרח מחייבת שירות איכותי וטוב יותר. 
רוב יועצי המס שייכים לאיגוד הנקרא "לשכת חשבונאים יועצי מס" ותפקידם לשרת את קהל הנישומים בנושאים הקשורים למוסדות המיסוי. משרדי יועצי מס תפקידם להעניק שירות יעוץ כלכלי, שירות החזרי מיסים לשכירים, תיאומי מס,ניהול החשבונות, עריכה והגשה של דוחות תקופתיים, הגשה של הצהרות הון, חישובי שכר, יעוץ בענייני מיסים ופתיחה של תיקים במוסדות המס הקיימים. 
במידה ומצאתם את פרטי יועץ המס תחת אינדקס יועצי מס בו הוא מופיע, יש לוודא איתו מספר דברים לפני התחלת העבודה איתו. בררו האם הוא מתמחה בעבודתו מול מגזרים מסויימים המתאימים לכם או לארגונכם. וודאו כי המשרד שבבעלותו קיים מספר שנים וכמה שנות נסיון יש לו. וודאו כי האחד שבחרתם עובד עמכם ולא שותפיו למשרד ומי יטפל בכם כשהוא יצא לחופשה. חשוב שתבררו האם יועץ המס חבר בלשכת יועצי המס וזאת ייעשה דרך הלשכה. דבר מאד חשוב הוא הקשר הישיר של המשרד עם מוסדות המס הקיימים. קשר ישיר מאפשר ליועץ המס לבחון את מצבכם בכל רגע נתון ובזמן אמת.  חיבור למערכת שע"ם, המחשב המרכזי של רשות המס וחיבור לביטוח לאומי. ככל שהקשר ישיר יותר, כך תחסכו בזמן, תקבלו שירות מהיר ורמת איכותו תעלה. לא פחות חשובה היא רמת הכימיה שיש לכם עם האדם שיושב מולכם. אדיבות, סבלנות, נכונות ותקשורת טובה יובילו אתכם בדרך נכונה ורמה אישית היא הבסיס להכל.    
 
 
 
 
 
דילוג לתוכן