המחשב התקלקל? אל תנסו להיות טכנאי מחשבים!

יש הרבה אנשים שחושבים שאם הם הצליחו פעם לנקות את המאוורר של המחשב מאבק, ואז הוא הפסיק להרעיש להם, אז הם כבר יכולים לטפל בכל מיני בעיות אחרות של המחשב והמקצוע שלהם הוא טכנאי מחשבים. ישנם הרבה מקרים בהם עושים לחץ אוויר של פן או ששואבים עם השואב אבק אך כמו שאני רואה הניקוי הוא לא יסודי וברוב במקרים נשאר רפידת אבק פנימית שמכסה את הפתחים בגוף הקירור. ניקוי חיצוני לא תמיד מספיק! יש צורך בפירוק המאוורר ואז ניקוי האבק שהצטבר.

 

מהן התקלות הנפוצות ביותר שדורשות דחוף- טכנאי מחשבים!

המחשב הוא כמו רכב וגם הוא זקוק לתחזוקה שוטפת, מחשב חדש מגיע נקי מאוד אולם מחשב ישן מתמלא באבק בשל המאווררים שיונקים אוויר כדי לקרר את המעבד, מחשב שמתמלא באבק גורר אחריו תקלות רבות בשל התחממות הרכיבים האלקטרונים במחשב לכן יש צורך בניקוי המחשב ע"י טכנאי מחשבים לפחות פעם בשנתיים, מעשה זה יאריך לו את החיים והמחשב ישרוד שנים נוספות. הדיסק הקשיח במחשב נוטה להיהרס

בעיות חומרה הן מהתקלות הנפוצות ביותר במחשב והן מתאפיינות בכל מיני תקלות כמו למשל: מחשב שלא נדלק חשמלית, לא מראה תצוגה, מחשב קופא, מבצע כיבוי במאמץ, מפעיל את עצמו מחדש, המקלדת או העכבר לא מגיבים, מתקבלים מסכים כחולים בעלייה למערכת ההפעלה, מחשב איטי ועוד.

 

תקלות חומרה שרק טכנאי מחשבים יכול לפתור!

דוגמאות לתקלות בחומרה שרק טכנאי מחשבים יכול לפתור הן מהסוגים הבאים. כאשר מעבד למשל מתחמם זה יכול לקרות בגלל שיש אבק על המאוורר, ויתכן שאם תנקו את המאוורר זה יפתור את הבעיה, אבל אם מדובר בתקלה יותר רצינית כמו למשל דיסק קשיח פגום או בעיות בלוח האם, רק טכנאי מחשבים מסוגל לבצע תיקון במקצועיות.

במקרה שמחשב למשל מרעיש זה יכול לקרות בגלל כל מיני סיבות. זה יכול לקרות בגלל מאווררים מאובקים, אבל זה גם יכול להיות בגלל ספק כוח מרעיש או כרטיס מסך עם מאוורר בנוי עליו שספג אבק ומרעיש, את התקלות האלה יכול לאבחן רק טכנאי מקצועי, חבל לבזבז זמן בחיפושים אחר הבעיה ולפעמים לעשות נזק גדול יותר, קראו לטכנאי מחשבים.

אם מקבלים הודעת שגיאה בהתקנה של מערכת הפעלה, זה אומר ברוב המקרים שהדיסק הקשיח פגום או שהזיכרונות פגומים או שלוח האם מקולקל.

כאשר לא מצליחים לגלוש במחשב יתכן כי קיימת בעיית תאימות בין כרטיס הרשת הספציפי לבין המודם הספציפי או שיש בעיה של דרייבר או בעיה במערכת ההפעלה.

כאשר המחשב לא משמיע סאונד ב-50% מהמקרים מסתבר שלא מותקן דרייבר או שאין ג'מפרים על כניסת האודיו בלוח האם, או שהלוח פגום ויש להחליפו וגם את זה יכול לעשות רק טכנאי מחשבים.

ב-20% מהמקרים של מחשב איטי, מדובר בבעיות חומרה, אם המחשב מעלה מסכים כחולים אז מדובר על תקלה בזיכרונות או במערכת ההפעלה או בדיסק קשיח או בלוח האם.

ב-80% מהמקרים בהם המקלדת או העכבר לא מגיבים, זה סימן שה-USBהרוס ומכיוון שזורם בו חשמל, הוא יוצר קצר בלוח כולל בעכבר ובמקלדת ויש להחליף אותו. רק לפעמים מדובר בבעיה בעכבר או במקלדת.

במקרים של מחשב קופא, יש לנסות להחליף ספק, אבל אם יש סקטורים פגומים בדיסק הקשיח או זיכרונות פגומים זה כבר עניין לטכנאי מחשבים מקצועי.

 

טכנאי מחשבים עד הבית- שיא הנוחות והמקצוענות!

היום שום אדם במיוחד אלה שעובדים עם המחשב מהבית, לא מסוגל לתפקד בלי המחשב שלו. במקרה של תקלה בחומרה או בתוכנה, כדאי מאוד לפנות לטכנאי מחשבים מיומן ובעל ותק וניסיון, שייגע אליכם הביתה, יוכל לאתר מיד את התקלה וגם לתקן אותה במקום. אין היום יותר צורך להיסחב עם המחשב למעבדה, טכנאי מחשבים נותנים שירות עד הבית במהירות, ביעילות ובמקצועיות.

דילוג לתוכן