חשיבותו של בידוד תרמי

 

בידוד תרמי, מטרתו לשמור על ביתכם חם בחורף וקריר בקיץ. למעשה, תפקידו הוא לשמור את החום במקום הרצוי, ולמנוע ממנו לזלוג מחלל לחלל. כמו סוודר או מעיל, למשל, רק לבית.

 

"אבל יש לי מזגן"

כיום בכל בית יש מזגן שיכול לטפל בבעיית הטמפרטורה בקלות, ולכן יש אנשים שמקלים ראש בנושא הבידוד התרמי בביתם. אך זאת טעות גדולה. ללא בידוד תרמי טמפרטורת החלל לא תשמר כראוי, חום יזלוג מתוך הבית אל מחוצה לו או להיפך, מה שיגרום למזגן לעבוד שעות נוספות. בנוסף, ברגע שתכבו את המזגן הטמפרטורה תשנה במהירות רבה, וההרגשה בתוך הבית תיהפך לדומה מאוד לזו שבחוץ.
כאשר מזגן צריך לעבוד כל כך הרבה זמן, אתם מוציאים על זה הרבה כסף, ומזהמים את הסביבה בעת שימוש בכל כך הרבה חשמל לחינם.

אין זה אומר שאין צורך במזגן אם יש לכם בידוד תרמי, אבל הבידוד תורם ועוזר למזגן שלכם לבצע את תפקידו בצורה המיטבית.

 

מה מבודדים?

האם צריך לבצע את עבודות הבידוד התרמי בכל החללים בבית? או רק על הגג? או בכלל רק על הקירות?

הפתרון הרצוי הוא להתקין בידוד תרמיעל כל החללים החיצוניים של הבית, זאת אומרת הקירות החיצוניים והגג. אבל התקנה כזו דורשת עבודת בידוד נרחבת, שלעיתים עלולה להיות יקרה מדי עבורכם. במקרה כזה קבלני איטום בודקים באילו חללים מתבצעת זליגת החום החמורה ביותר בביתכם, ומבודדים אותם בלבד.

פנו לחברת בידוד או לקבלן בידוד פרטי שיוכל להתאים את הבידוד לביתכם ולמצבכם הכלכלי.

 

חומרים מבודדים

כמו בגדים, גם בבידוד תרמי לבתים, יש כמה סוגי חומרים. כל חומר מבודד חום אחרת, מותקן אחרת, בעלות אחרת וצורך תחזוקה אחרת. רצוי למצוא חומר שיתאים ויענה על הצרכים שלכם בכל ימות השנה.

הנה כמה מהחומרים הנפוצים בעבודות בידוד: רדיד אלומיניום (נועד בעיקר למניעת קרינה), צמר זכוכית, צמר סלעים, קלקר (או בשמו המקצועי; פוליסטירן מוקצף) ופוליאוריטן מוקצף.

 

 

התייעצו עם קבלן האיטום שלכם לגבי בידוד תרמיבביתכם. הוא יתאים לכם חומר ושיטת בידוד שיהיו הפיתרון היעיל ביותר עבורכם אישית לבית שתמיד נעים בו.

דילוג לתוכן