התכנית "יצאת צדיק" הכניסה אל כל סלון בישראל את הטכנאים האמינים, ואת אלו שהיו קצת פחות צדיקים.

מדוע הישראלים חוששים מאנשי שירות מסוימים, ואיך המחיר שמוצע במסגרת הצעת המחיר הטלפונית יכול להעיד האם מדובר על איש שירות אמין או לא? המדריך המלא, לפניכם:

תכנית התחקירים המפורסמת יצרה מהפכה!

כמעט ואין ישראלי שלא שמע או צפה בתכנית "יצאת צדיק". מטרת התכנית הייתה להציג בפני קהל הצופים את נותני השירות האמינים ביותר, וגם לבייש את אלו שרימו לקוחות תמימים אל מול המצלמה. מצד אחד, התכנית חיזקה וקידמה את נותני השירות האמינים, אך מצד שני הפכה את קהל הלקוחות לקהל חשדן. אפשר לזקוף לזכות התכנית בעיקר את הדברים הטובים – ובעיקר את העובדה כי יותר ויותר אנשי שירות נצמדים אל סטנדרט שירות גבוה.

איתור תקלות חובבני ולא מקצועי

כשאתם רוצים להתקין דוד שמש בבית שלכם, הרי שתרצו להתקין אותו עם טכנאי של יצאת צדיק דודי שמש. עם זאת, אחת הסיבות שקהל הישראלים חושש מאד מטכנאים שונים, היא כי ישנם אלו שמאתרים תקלות בצורה חובבנית ולא מקצועית. התוצאה? תיקון לא איכותי, שיכול להוליד תקלות נוספות בהמשך, או פשוט חסור שביעות רצון כללית.

מציאת בעיות רק כדי לגזור קופון

החלפת הדוד לדוגמא מתבצעת במקרים נדירים: או של תקלה בלתי הפיכה או במקרה בו הדוד מאד ישן. בעוד ישנם הטכנאים שיאתרו את התקלה ויתקנו אותה (לעתים גם במסגרת אחריות), גם ישנם אלו שיאתרו בעיה שלא קיימת. קהל הצופים הישראלים נחשף למקרים בהם טכנאים שונים המציאו בעיות, הציגו אותן בשיא הביטחון וגרמו להמון אנשים לשלם המון כספים – לשווא.

מחירים גבוהים הגובלים בניצול

ולעתים, ישנם הטכנאים שיאתרו תקלה אמיתית ויפגינו מקצועיות, אך הם לא יהיו ישרים בכל הקשור למחיר השירות. כאן חשוב לציין כי הכוח דווקא בידיים שלכם: לפני שהטכנאי מגיע אליכם, יהיה כדאי לברר לגבי עלות התיקון (במידה וידרש תיקון). כך, אתם גם יכולים לצפות מראש כמה תידרשו לשלם, ובנוסף – אתם יכולים להשוות מחירים וכך להבין האם הטכנאי שעתיד להגיע אליכם אכן ישר ואמין.

דילוג לתוכן